Zalety inteligentnych opasek
24 sty 2019 Autor: MA Gadżety Komentarze: 0

Zalety inteligentnych opasek

Brak ruchu może doprowadzić do poważnych problemów zdrowotnych. Siedzący tryb życia oraz wysoka dostępność niezdrowego jedzenia zamyka nas w komfortowej bańce bez wysiłku fizycznego. Zmiany można zacząć od wybrania schodów zamiast windy, czy marchewki zamiast batona. Wielu producentów posiada w swojej ofercie inteligentne opaski, które pomogą nam kontrolować działania naszego organizmu oraz zachęcą do częstszej aktywności fizycznej.  

Smartband, czyli inteligentna opaska jest urządzeniem zakładanym na nadgarstek. Może ona posiadać wyświetlacz, lecz zdażają się modele bez. Na bieżąco monitoruje ona co dzieje się z naszym organizmem. Do podstawowych parametrów mierzonych przez opaskę należą:

  1. Mierzenie przebytego dystansu oraz liczba wykonanych kroków,
  2. Pomiar czasu wykonywania czynności fizycznej,
  3. Liczenie spalonych kalorii,
  4. EKG - mierzenie aktywności serca,
  5. Pulsometr - mierzenie tętna,
  6. Mierzenie ilości oraz jakości snu.

Smartband wyświetla także powiadomienia o wiadomościach i połączeniach przychodzących na zsynchronizowany z nimi telefon. Umożliwia skonfigurowanie osobistego planu treningowego, czy ustawienie dziennego limitu kroków, które chcemy wykonać. Posiada czasomierz dzięki czemu śmiało moze zastępować nam zegarek.

Przy niskiej cenie oraz szerokiej dostępności inteligentna opaska jest nie tylko dobrym wyborem dla osób ćwiczących, ale także dla osób które chcą monitorować swój organizm.

Udostępnij:

Komentarze: (0)

Podziel się swoją opinnią

Twój e-mial nie będzie widoczny. Pola oznaczone * są wymagane