Filtry w fotografii portretowej - subtelne retusze i poprawa skóry
28 lis 2023 Autor: BK Urządzenia Komentarze: 0

Filtry w fotografii portretowej - subtelne retusze i poprawa skóry

Twoją pasją jest fotografia i każdą wolną chwilę poświęcasz na uchwytywaniu w kadrze otaczającej Cię rzeczywistości? Zależy Ci na tym, aby Twoje fotografie były dopracowane w najdrobniejszym szczególe? Chcesz uzyskiwać konkretne efekty wizualne? Oprócz dobrej jakości aparatu fotograficznego będziesz potrzebować także odpowiednich filtrów. Przydadzą się one nie tylko w fotografii plenerowej, lecz także portretowej – dzięki nim uzyskasz subtelne retusze i poprawę wyglądu skóry.

Filtry fotograficzne do obiektywów – co to takiego?

Filtry fotograficzne to specjalne nakładki, które zakładane są na obiektywy. Coraz częściej korzystają z nich nie tylko profesjonalni fotografowie, lecz także amatorzy poszukujący skutecznego sposobu na uzyskanie konkretnych efektów wizualnych. Duży wybór filtrów fotograficznych dostępny jest w sklepie internetowym https://foto-szop.pl/filtry-fotograficzne-c-188.html.

Fotografia portretowa – w jakie filtry fotograficzne warto zainwestować?

Jeśli nie przepadasz za spędzaniem długich godzin przed ekranem komputera na retuszowaniu zdjęć, przydadzą Ci się filtry fotograficzne do obiektywów. Z ich pomocą uzyskasz zamierzone efekty w fotografii portretowej. Sprawdź, na jakie filtry warto się zdecydować.

  • Filtry ochronne – w tym przypadku nie licz na spektakularne efekty. Jak sama nazwa wskazuje, zadaniem filtra ochronnego jest zabezpieczenie soczewki przed zanieczyszczeniami i uszkodzeniami.

  • Filtry UV – podobnie jak mała czarna to absolutny must have w garderobie każdej kobiety, tak samo, w Twojej torbie fotograficznej nie powinno zabraknąć dobrej jakości filtru UV. Doskonale sprawdzi się on m.in. w fotografii portretowej, zwłaszcza jeśli zależy Ci na podkręceniu kontrastu bez konieczności późniejszego retuszu fotografii w programie graficznym. Zadaniem filtra UV jest redukcja promieniowania ultrafioletowego.

  • Filtry polaryzacyjne – sprawdzą się w fotografii portretowej, zwłaszcza jeśli portrety wykonujesz w plenerze. Z ich pomocą uzyskasz m.in. efekt ciemniejszego nieba, poprawisz kontrast czy też zredukujesz refleksy świetlne.

  • Filtry dyfuzyjne – to najlepszy wybór, jeśli zależy Ci na tym, aby Twoje fotografie wyglądały, jakby były wykonane przy pomocy poczciwego aparatu analogowego. Dzięki nim nie tylko zmniejszysz kontrast, lecz także uzyskasz efekt wygładzonej skóry.

Na co warto zwrócić uwagę, wybierając filtr fotograficzny?

Zanim zdecydujesz się na wybór konkretnego filtra fotograficznego, zastanów się nad kilkoma kwestiami. Po pierwsze – interesuje Cię fotografia portretowa czy plenerowa? Po drugie – jaki efekt chcesz uzyskać? Po trzecie – wybierając filtr, zwróć uwagę na rozmiar soczewki obiektywu. Jeśli zależy Ci na trwałości filtra, unikaj najtańszych szkieł, które mogą szybko się zużyć.

 

Tagi:
Udostępnij:

Komentarze: (0)

Podziel się swoją opinnią

Twój e-mial nie będzie widoczny. Pola oznaczone * są wymagane