Jak przenieść aplikacje na kartę pamięci?
30 sty 2019 Autor: MA Aplikacje Komentarze: 0

Jak przenieść aplikacje na kartę pamięci?

Pakiet najczęściej pobieranych aplikacji czyli Facebook, Messenger oraz Instagram zajmuje 1,5 GB. Dodająć do tego aplikacje oferowane przez Google, wolne miejsce w pamięci telefonu zaczyna się coraz bardziej zmniejszać. Wzrost wymaganej pamięci przez aplikacje wiąże się z postępem technologicznym i jest nieunikniony. Aby odciążyć pamięć telefonu należy przenieść aplikacje na kartę pamięci.

Pamięć w telefonach

Kilka lat temu sławny był przypadek Samsunga Galaxy S4, który w wersji z pamięcią wewnętrzną na poziomie 16GB oferował jedynie 8 GB na pliki użytkownika. System operacyjny zajmował o wiele więcej niż w innych telefonach. IPhone 5c w tym samym momencie przy takiej samej pamięci wewnętrznej oferował aż 12 GB do wykorzystania przez użytkownika. Obecnie pamięć 16 GB jest montowana jedynie w telefonach niskopółkowych. Najczęściej kupowane średniopółkowce mają zazwyczaj pamięć wielkości 32/64 GB

Za duża ilość aplikacji

Zanim zaczniemy przenosić aplikacje na kartę pamięci warto się zastanowić czy aby na pewno wszystkie aplikacje zainstalowane na telefonie są nam potrzebne. Nieużywane aplikacje treningowe zainstalowane na początku stycznia czy apka umożliwiająca sprawdzić na podstawie zdjęcia jak będziemy wyglądać za 30 nie do końca nam jest potrzebna po sprawdzeniu każdego członka rodziny i popularnych aktorów.

Karta pamięci

Większość obecnych smartfonów posiada czytnik kart umożliwiajacy powiększyć pamięć telefonu nawet o 256 GB. Ceny najtańszych kart pamięci 8 GB zaczynają się od 10 złotych. Przy zakupie karty należy zwrócić uwagę na cyfrę jaką ją oznaczono. Im większa cyfra tym szybszy transfer plików z i na kartę. Bardzo popularny jest teraz hybrydowy dual sim. Polega on możliwości wpięcia do telefonu jednej karty sim oraz drugiej karty sim albo karty pamięci. W tym przypadku musimy wybierać co jest bardziej potrzebne. 

Przenoszenie aplikacji

Nie wszystkie aplikacje da się przenieść. Niektóre wymagają zainstalowania w pamięci wewnetrznej telefonu w celu prawidłowego działania. Aby przenieść aplikacje, które dają taką możliwość należy wejść w Ustawienia>Aplikacje. Tam znajdujemy aplikację, ktorą chcemy przenieść i po wciśnieciu "Przenieś na kartę pamięci" zostaje ona zapisana na karcie. W nowszych androidach ta opcja została usunięta. W takim wypadku należy zainstalować menadżera plików ze sklepu google. Ta aplikacja wskaże nam, która aplikacja może być przeniosiona i umożliwi jej transfer na kartę.

Warto przenosić pliki z pamięci wewnętrznej telefonu na kartę, gdyż może to zwiększyć wydajność telefonu. Oprócz aplikacji warto także przenosić zdjęcia, filmy oraz muzykę. Te pliki zajmują często więcej niż same aplikacje, a ich zapis na karcie pamięci jest zawsze możliwy i prosty do wykonania.

Tagi:
Udostępnij:

Komentarze: (0)

Podziel się swoją opinnią

Twój e-mial nie będzie widoczny. Pola oznaczone * są wymagane