Roboty sprzątające - wszystko co musisz wiedzieć przed zakupem
23 kwi 2019 Autor: BH Urządzenia Komentarze: 0

Roboty sprzątające - wszystko co musisz wiedzieć przed zakupem

Decydując się na zakup robota sprzątającego mieszkanie lub dom, musimy wziąć pod uwagę wiele kwestii. Wśród najważniejszych jest efektywność i dokładność działania robotów sprzątających, możliwość obsługiwania ich za pomocą nowoczesnych aplikacji i optymalny kształt urządzenia pozwalający na dotarcie do wszystkich zakamarków. Co musisz wiedzieć przed zakupem robota sprzątającego - oto kilka podpowiedzi, na co zwrócić uwagę.

Efektywność działania

Nużące regularne sprzątanie nie musi być obecnie wykonywane ręcznie. Inteligentne roboty sprzątające marki Neato (http://4robotics.com.pl/neato-2/) to urządzenia, w których zastosowano system laserowego skanowania pomieszczeń, odwzorowujący ich kształt i rozmiary w celu utworzenia dokładnej mapy domu. Pozwala to na dokładne wysprzątanie każdego fragmentu podłogi, w trakcie systematycznego jeżdżenia linia po linii. Nawet w momencie rozładowania się baterii robota sprzątającego, robot sprzątający po naładowaniu się, powróci on do miejsca, w którym zaprzestał swojej pracy przerwał swoją pracę, aby ją dokończyć. Zanieczyszczenia zbierane są dużą szczotką prosto do pojemnika umieszczonego wewnątrz urządzenia, co eliminuje konieczność wymiatania śmieci i kurzu z kątów i narożników.

Dodatkowym atutem robotów sprzątających Neato jest przystosowanie ich do sprzątania zarówno twardych powierzchni w trybie Eko, jak i miękkich dywanów oraz wykładzin, z których zanieczyszczenia zasysane są w systemie Turbo. Robot zapamiętuje również mapę poszczególnych pięter w przypadku używania go w domu i na kilku poziomach, co pozwala na zaplanowanie optymalnej mapy sprzątania.

Optymalny kształt

Efektywność działania roboty marki Neato osiągają również dzięki nietypowemu kształtowi przypominającemu literę D, który umożliwia wjechanie w każdy narożnik pomieszczenia. To właśnie w tych miejscach najczęściej zbiera się kurz i zanieczyszczenia. Robot sprzątający Neato wyposażony w szczotkę o długości 27 cm z mocną turbiną zasysającą jest w stanie wysprzątać najtrudniej dostępne miejsca.

Inteligentny system nawigacji

Roboty Neato przystosowane są także do współczesnych technologii, które ułatwiają inteligentne sterowanie urządzeniami, nawet kiedy nie ma nas w domu. Odpowiednia aplikacja na telefonie komórkowym umożliwia uruchomienie i wyłączenie robota sprzątającego z dowolnego miejsca, w którym się znajdujemy. Z jej wykorzystaniem można także ustawić zdalnie harmonogram sprzątania czy podejrzeć historię ostatnich 20 przebiegów odkurzania z mapą wyczyszczonych powierzchni. Robotem sprzątającym można również dla większej wygody sterować głosowo, za pomocą systemów Amazon Alexa lub Google Home.

Udostępnij:

Komentarze: (0)

Podziel się swoją opinnią

Twój e-mial nie będzie widoczny. Pola oznaczone * są wymagane