Jaki dron kupić i na co zwracać uwagę?
10 wrz 2019 Autor: AK Gadżety Komentarze: 0

Jaki dron kupić i na co zwracać uwagę?

Prędkość lotu i wznoszenia
Przydatność drona w kwestii filmowania poruszających się obiektów zależy od maksymalnej prędkości jego lotu i wznoszenia. Tani dron niekoniecznie jest pod tym względem gorszy - najlepsze drony osiągają prędkość ok. 70 km/h, tanie drony rzędu paruset złotych nawet 30 km/h.

Ograniczenie lotu
Dużym ułatwieniem jest technologia ograniczająca lot drona. Ze względów bezpieczeństwa i aspektów prawnych nie można użytkować dronów na terenie przestrzeni powietrznej żadnego z lotnisk, ponadto warto zadbać o możliwość ograniczenia zasięgu lotu drona, aby przypadkiem nie stracić go z oczu.

Wykrywanie przeszkód lub twarzy
Ciekawym mechanizmem w dobrych dronach jest technologia wykrywania przeszkód. Zapewni ona bezpieczeństwo sprzętu, aby nie trzeba było wydawać kolejnych funduszy na nowy model. Niektóre z nich posiadają zaś opcję wykrywania twarzy w małej odległości.

Czas lotu
Tanie drony są w stanie utrzymać się w powietrzu ok. parunastu minut, droższe drony z kamerą mogą unosić się nawet ponad 30 minut.

Kontroler sterowania
Dobre drony z kamerą posiadają kontrolery wyspecjalizowane w kompleksowej obsłudze: użytkownicy są w stanie śledzić obraz w czasie rzeczywistym, ustawiać balans bieli, rozdzielczość i kąt nachylenia. Znacząco ułatwia to kręcenie filmów.

Tryby inteligentne
Trybów inteligentnych w dronach dostępnych jest wiele. Przy wyborze należy zastanaowić się, na czym warto się skupić: na krążeniu drona wokół danego obiektu, automatycznym powrocie do miejsca startu lub automatycznym podążaniu za obiektem, czy locie po uprzednio przebytej trasie. Do wyboru, do koloru.

Kamera
Jaki dron kupić? Taki z dobrą kamerą. Bez odpowiedniego urządzenia filmującego sprzęt latający zdziała niewiele (chyba że właścicielowi drona zależy na bardzo amatorskiej działalności). W kamerze liczyć się będzie ISO, parametr określający przyswajanie światła przez soczewkę (szczególnie istotny przy niepogodzie), prędkość migawki, ważna przy szybko poruszających się obiektach, wymiary i rozdzielczość.

Udostępnij:

Komentarze: (0)

Podziel się swoją opinnią

Twój e-mial nie będzie widoczny. Pola oznaczone * są wymagane