Jak dbać o smartfona?
25 sty 2019 Autor: MA Urządzenia Komentarze: 0

Jak dbać o smartfona?

Smartfon stał się dla ludzi przedłużeniem ręki. Korzystamy z nich kiedy się budzimy i kiedy zasypiamy. Aplikacje mierzące czas spędzony przy telefonie biją rekordy popularności. Telefon stał się symbolem naszych czasów. Warto zainteresować się kondycją naszego urządzenia, by służył nam jak najdłużej. Jak uchronić go przed niechcianymi uszkodzeniami? Smartfon często jest także wizytówką człowieka, jego stan świadczy o nas. Co robić by dbać o swoj telefon? Oto 5 rad, które pomogą w dbaniu o naszego codziennego elektronicznego towarzysza.

 1. Nie zanużaj telefonu w wodzie
  Zalanie smartfonu jest jedną z najczęstszych awarii z którymi spotykają się pracownicy serwisów komórkowych. Przypadkowe wylanie kawy czy nieumyślne upuszczenie do pełnej wanny to standardowe sytuacje podczas których do naszego telefonu dostaje się woda. Należy pamiętać, iż nie każdy smartfon jest wodoodporny i nie należy sprawdzać tego na własną rękę.  W przypadku zalania telefonu należy niezwłocznie wyjąć z niego baterię (jeżeli jest to możliwe) oraz kartę SIM. Następnie powinno sie wsadzić go do szczelnie zamykanego pojemnika z ryżem. Ryż posiada właściwości pochłaniające wilgotność. Najlepiej tak zamknięty smartfon potrzymać w pojemniku od 24h do 3 dni. Jeżeli to nie pomoże niestety będzie konieczna wymiana części czy nawet pożegnanie się ze smartfonem. Nigdy nie powinno się suszyć telefonu suszarką.
 2. Chroń przed uszkodzeniami
  Obecnie prawie każdy nowy model jest wyposażony w naklejoną fabrycznie folię ochronną. Chroni ona przed zarysowaniem ekranu, ale nie zapewnia dobrej ochronny w przypadku upadku smartfona z wysokości. By właściwie zadbać o telefon powinno się zainwestować w odpowiednie szkło ochronne. W celu ochronny tylniej strony smartfona oraz boków warto kupić etui, które osłania całą niedotykową część, lub bumper, który chroni tylko boki. Zaletą bumperów jest także fakt, że pod ich tylnią część nie wpadnie ziarenko piasku, które często może porysować obudowę smartfona.
 3. Unikaj przegrzewania 
  Unikanie pozostawiania smartfona na słońcu oraz nie zmuszanie go do odpalania zbyt dużej ilości aplikacji skutecznie zapobiegnie szybszemu zużyciu się elementów wewnętrznych. Wysoka temperatura znacząco wpływa na zmniejszenie się potencjalnego czasu pracy na jednym ładowaniu. 
 4. Unikaj chłodzenia
  Przypadłość znana głównie użytkownikom iPhonów. Krótkie korzystanie z telefonu na mrozie może gwałtownie wyładować baterię. Ochładzanie smartfona jest groźniejsze od jego przegrzewania gdyż na stałe wpływa na żywotność baterii. Zimą należy trzymać telefon w wewnętrznych kieszeniach kurtki, ludzkie ciało jest w stanie zapewnić smartfonowi stała temperaturę. Nie powinno się zimnego telefonu gwałtownie starać ogrzać, gdyż moze to prowadzić do uszkodzenia układów elektronicznych.
 5. Czyść swój smartfon
  Oprócz przeszkadzających estetycznie odcisków palców, ekran smartona jest także pokryty tysiącem zarazków, które trzymamy blisko swojej twarzy. Systematyczne czyszczenie nie tylko sprawi ,że nasz telefon będzie się dobrze prezentował, ale także zapobiegnie przemieszczaniu się czynników chorobotwórczych. Smartfon powinno czyścić się ściereczką z malą ilością wody. Należy to robić na tyle ostrożnie by woda nie dostała się do środka urządzenia. Z dozą nieufności należy podchodzić do chemicznych preparatów do czyszczenia urządzeń elektrycznych. Mogą one spowodować większe zniszczenia niż ściereczka z wodą.

Smartfony są wszechobecne. Spełniają wiele funkcji dzięki czemu stały się nieodłącznym elementem naszego życia. Poprawne obchodzenie zapewni nam komfort korzystania i pozwoli się nimi dlugo cieszyć.

Tagi:
Udostępnij:

Komentarze: (0)

Podziel się swoją opinnią

Twój e-mial nie będzie widoczny. Pola oznaczone * są wymagane