Dlaczego warto zastosować filtry węglowe w systemach wentylacji?
5 sty 2021 Autor: ID News Komentarze: 0

Dlaczego warto zastosować filtry węglowe w systemach wentylacji?

Wentylacja pomieszczeń jest niezwykle istotna w bardzo wielu miejscach pracy. Dzięki wykorzystaniu aktywnego węgla można skutecznie oczyścić powietrze z zanieczyszczeń, takich jak rozpuszczalniki, farby, opary lakiernicze i inne, szkodliwe substancje chemiczne. Węgiel aktywny jest niezwykle efektywny w usuwaniu różnych substancji drażniących, rakotwórczych i toksycznych. Dlatego każda firma powinna go zainstalować, by zadbać o bezpieczne warunki pracy. Czyste i zdrowe powietrze i odpowiednie warunki klimatyczne są pożądane nie tylko w lakierniach czy oczyszczalniach ścieków, ale także w biurowcach i domach prywatnych. 

Dlaczego warto stosować filtry węglowe?

Filtry węglowe są konstrukcją nowoczesną i prostą w montażu, a przy tym mają bardzo silne właściwości absorbujące zanieczyszczenia z pomieszczeń. Dlatego należy je stosować wszędzie tam, gdzie jakość powietrza nie jest najlepsza. Dzięki ich wykorzystaniu można zlikwidować szkodliwy mikroklimat w miejscu pracy i cieszyć się dobrym samopoczuciem i zdrowym powietrzem. Taki filtr eliminuje także szkodliwe opary i brzydkie zapachy, które mogą przedstawiać się do wnętrza domu lub biurowca np. z pobliża składowiska odpadów, oczyszczalni ścieków czy hodowli zwierząt. 

Jak działa węgiel aktywny w biurowcach?

Praca w biurze generalnie nie powoduje zatrucia toksycznymi substancjami, ale szkodliwe opary mogą przedostawać się z różnego rodzaju materiałów i elementów wyposażenia wnętrz lub dostawać się przez otwarte okna. Dlatego tak ważny jest montaż odpowiednich filtrów węglowych. Węgiel aktywny może być zamknięty w obudowie o różnym kształcie i może zawierać różną jego ilość. Powinno być jak najwięcej węgla aktywnego, ponieważ wtedy może on wchłonąć więcej zanieczyszczeń. Filtry świecowe węglowe działają na zasadzie adsorpcji, co oznacza, że bardzo skutecznie pochłaniają zanieczyszczenia. Jest to rozwiązanie w pełni bezpieczne dla zdrowia, ekonomiczne i przyjazne dla środowiska naturalnego.

Filtry świecowe - nowoczesne i skuteczne systemy wentylacji

Tego rodzaju urządzenia są niezawodne w każdych warunkach, takich jak np. zmienne stężenie zanieczyszczeń i niestabilnie wykonywana praca. Z tego względu cieszą się bardzo dużą popularnością w wielu firmach i przedsiębiorstwach. Zakłady przemysłowe, meblarskie, firmy farmaceutyczne, spożywcze, chemiczne i budowlane to tylko niewielki wycinek miejsc, gdzie takie systemy wentylacji są niezwykle przydatne. Węgiel aktywny zamknięty w świecach idealnie nadaje się do znakomitej filtracji zanieczyszczeń, pochodzących z różnych związków. 

Udostępnij:

Komentarze: (0)

Podziel się swoją opinnią

Twój e-mial nie będzie widoczny. Pola oznaczone * są wymagane