Czym są farmy wiatrowe?
25 maj 2020 Autor: DZ Urządzenia Komentarze: 0

Czym są farmy wiatrowe?

Odnawialne źródła energii, to aktualnie jeden z najbardziej hot tematów światowej gospodarki. Na całym świecie, rozpoczęto oraz wdrożono, szereg inwestycji, które mają zmienić oblicze ziemi.
Jak grzyby po deszczu rosną farmy wiatrowe, fotowoltaiczne i maremotoryczne. Pozyskiwanie energii ze źródeł, które nie przyczyniają się jednocześnie do degradacji planety staje się coraz bardziej powszechne. Rewolucja dzieje się na naszych oczach.

NAPĘDZANI PODMUCHEM WIATRU

Farmy wiatrowe są w stanie wygenerować energię zaspokajającą potrzeby tysięcy gospodarstw domowych. Ich właścicielami są przeważnie wielkie koncerny energetyczne, które od lat świadomie inwestują w nowe źródła energii. Jednym z takich źródeł jest, jak wiadomo, wiatr. Czyli tak naprawdę powietrze! 
Wprawione w ruch, w wyniku zmiany ciśnień, cząsteczki powietrza stają się odczuwalne jako wiatr. Nawet niewielki ruch powietrza, wprawia w ruch turbiny wiatraków, które przetwarzają i przekazują energię. 

W najbliższym dziesięcioleciu sporo takich farm powstanie również w Polsce. Głównym inwestorem jest RWE Renewables, które w kwietniu bieżącego roku zakończyło budowę turbin w Nawrocku koło Szczecina. 

Farmy wiatrowe mogą powstawać także na morzu. Morskie farmy, również powstaną na terytorium naszego kraju. Obecnie zostały rozpoczęte pracę rozwojowe nad budową takiej farmy na Ławicy Słupskiej na Morzu Bałtyckim. Prace buduwlane planowane są na 2023 rok. 

Zagadnienia związane z polityką energetyczną i ewolucją sektora energetycznego, to gorący temat. Inwestycje podejmowane przez ogromne koncerny dotyczą właśnie nas. I będą miały bezpośredni wpływ na nasze przyszłe życie. Warto być na bieżąco. Cleaner Energy, to platforma poświęcona tematom i projektom dotyczącym nowych źródeł energii. Znaleźć tam można aktualne informacje, na temat powstających inwestycji. Dotyczących także farm wiatrowych. https://cleanerenergy.pl/oze/farmy-wiatrowe/

Z czystą energią wchodzimy w nowy etap rozwoju ludzkości.

Udostępnij:

Komentarze: (0)

Podziel się swoją opinnią

Twój e-mial nie będzie widoczny. Pola oznaczone * są wymagane