5 przedmiotów, które warto mieć w samochodzie
25 sty 2019 Autor: MA Motoryzacja Komentarze: 0

5 przedmiotów, które warto mieć w samochodzie

Dobrego kierowcę charakteryzuje przewidywalność sytuacji na drodze oraz przygotowanie się na każdą ewentualność. Oprócz obowiązkowego trójkąta ostrzegawczego oraz gaśnicy warto wozić w samochodzie także inne rzeczy, które ułatwią nam rozwiązanie zaistniałego problemu. Obecność takich przedmiotów w samochodzie niejednokrotnie pozwoli nam również oszczędzić pieniądze.

  1. Kamerka samochodowa. Szczególnie popularna u naszych wschodnich sąsiadów. W przypadku spornej sytuacji na drodze pozwoli jeszcze raz przyjrzeć się wydarzeniu na spokojnie. 
  2. Smar penetrujący. Jeżeli szara taśma jest lekiem na wszystko co się rusza, a nie powinno to smar penetrujący jest jego odpowiednikiem dla rzeczy, które nie chcą mobilnie współpracować. Skrzypiący mechanizm wycieraczek, nigdy nie używany lewarek działający z oporami, czy piszczące zawiasy drzwi nie będą już problemem.
  3. Ładowarka do telefonu.  Nowe modele samochodów takie jak Volkswagen Up! montują w samochodach uchwyty na telefony, które po podłączeniu do samochodu i zainstalowaniu aplikacji stanowią swoisty komputer pokładowy. Podróżując samochodem nas telefon leży często nieużywany, więc warto byłoby go w tym czasie podładować. Większośc nowych samochodów wyposażonych jest w gniazdo USB. Ewentualny jego brak można rozwiązać poprzez zakup adaptera do miejsca zapalniczki. Warto pamiętać o tym, że rozładowany telefon nie pomoże nam wezwać pomocy w przypadku wypadku na drodze. 
  4. Kable do akumulatora. Sytuacja znana głównie właścicielom starych diesli. Problem z odpaleniem samochodu po mroźnej nocy może wyprowadzić z równowagi nawet najspokojniejszych kierowców. Obecne samochodu posiadają stostunkowo duży pobór mocy bez włączonego silnika, zatem nieudany próba odpalenia samochodu po 2 tygodniowym staniu w garażu nie dziwi już mechaników. Z pomocą wtedy może przyjść uprzejmy sąsiad, który zgodzi się użyczyć nam mocy swojego akumulatora. Warto mieć wtedy kable, które w bezpieczny sposób umożliwią ponowne uruchomienie samochodu. 
  5. Skrzybaczka do szyb. Nie każdy samochód posiada elektryczne podgrzewanie zarówno tylniej jak i przedniej szyby. Jeżeli przód oraz tył nie stanowią dużego kłopotu, gdyż obecny w samochodzie nawiew zapewni po odpowiednim czasie dobrą widoczność, to szyby boczne moga stanowić problem. Przyda się wtedy dobra skrzybaczka, która po paru sprawnych ruchach umożliwi nam bezpieczną jazdę z dobrą widocznością. 

Pamiętać należy by stale nie wozić w samochodzie dużej ilości ciężkich rzeczy, gdyż mogą one negatywnie wpłynąć na spalanie auta ze względu na zwiększanie jego masy.

Tagi:
Udostępnij:

Komentarze: (0)

Podziel się swoją opinnią

Twój e-mial nie będzie widoczny. Pola oznaczone * są wymagane