5 gadżetów do inteligentnego domu
25 sty 2019 Autor: MA Urządzenia Komentarze: 0

5 gadżetów do inteligentnego domu

Telefony są nam nieodłączne. Technologia ubieralna, samochody posiadają coraz więcej elektronicznych systemów wspomagania. Do niedawna ostatnim bastionem spokoju i tradycji były mieszkania. Rozwiązania typu smartdom coraz śmielej wchodzą do naszego życia. Sektor do niedawana traktowany po macoszemu zaczyna tworzyć nowy trend, którym interesują się już nie tylko osoby związane z tematem nowych technologii. Co można zrobić by nasze mieszkanie było bardziej smart? Oto 5 gadżetów dzięki stworzysz swój inteligentny dom. 

 1. Zestaw gniazdek bezprzewodowych sterowanych pilotem
  Nie potrzebujemy posiadać drogich sprzętów by wszystkimi sterować z poziomu pilota czy smartfona. Zestaw gniazdek umożliwi przekształcenie zwykłej lampki biurowej w smartlampkę. Instalacja jest prosta, wystarczy wpiąć urządzenie do gniazdka elektrycznego by zacząć korzystanie z udogodnienia.
 2. Inteligentna żarówka
  Hit z azjatyckiego portalu. Żarówki RGB sterowane z telefonu. Sprzęt niezbędny w każdym inteligentnym domu. Świecące we wszystkich kolorach tęczy żarówki pozwolą dopasować światło do nastroju. Ustawienie ciepłej barwy wyświetlania w nocy zapobiegnie zmęczeniu oczy związanego z emisją niebieskiego światła.
 3. Autonomiczny odkurzacz
  Urządzenie znane już od dawna, ale wciąż mało wykorzystywane. Oszczędza czas, ktory może zostać poświecony na przyjemniejsze czynności. Raz zaprogramowany zapamięta schemat pomieszczeń w domu. Po odkurzeniu wróci na ustalone miejsce. Szczególnie rekomendowany osobom z mieszkaniami jednopoziomowymi.
 4. Inteligentny czujnik all-in-one
  Serce inteligentnego domu. Czujnik, który może także pełnić funkcje termostatu. Wykryje też cieknącą rurę czy zalanie w łazience. Skonfigurowany z bezprzewodowymi gniazkami w razie awarii będzie w stanie je wyłączyć. Inteligentne urzadzenia tego rodzaju poinformują także właściciela mieszkania o nieprawidłowościach występujących podczas jego nieobecnośći.
 5. Inteligentna kamera
  W inteligentym domu należy także zadbać o bezpieczeństwo. Inteligentna kamera wyśle wiadomość w przypadku wtargnięcia do mieszkania pod nieobecność właściciela. Może pełnić także role elektronicznej niani.

Sprawienie by dom był bardziej inteligentny nie wymaga wielkich nakladów pieniężnych. Wystarczy godzina poświęcona na szukanie odpowiednich sprzętów w internecie i cierpliwość w oczekiwaniu na ich dostarczenie.

Udostępnij:

Komentarze: (0)

Podziel się swoją opinnią

Twój e-mial nie będzie widoczny. Pola oznaczone * są wymagane